Depilacja laserowa – który laser jest najskuteczniejszy?

Depilacja laserowa – który laser jest najskuteczniejszy?

Wybierając laser do usuwania włosów, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj skóry, jaką posiadasz. Ciemniejsze typy skóry potrzebują innego lasera niż jasne typy skóry. Oznacza to, że czas leczenia będzie szybszy, a laser będzie miał wyższy wskaźnik powtórzeń. Kolejnym czynnikiem jest koszt. Nowszy laser będzie droższy niż bardziej tradycyjny laser.

Nd:YAG

Oprócz usuwania włosów na ciele, laser Nd:YAG może również leczyć brązowe plamy skórne o różnych rozmiarach, trądzik różowaty i zmiany naczyniowe. Poprawia również ogólny koloryt i jędrność skóry. Zwiększa produkcję kolagenu i wygładza zmarszczki.

Laser ten składa się z kryształu zwanego YAG, który jest rodzajem lasera półprzewodnikowego. Jest skuteczny w usuwaniu włosów, a jego długa fala zakłóca przyszły wzrost włosów. Jest on również stosowany do leczenia problemów skórnych, w tym żył nitkowatych, trądziku i grzybicy. Laser Nd:YAG jest bezpieczny dla większości typów skóry i jest szczególnie skuteczny w leczeniu ciemnej skóry.

Laser Nd:YAG ma długość fali 1064 nm, która nie jest absorbowana przez melaninę. W związku z tym może być bezpiecznie stosowany na wszystkich typach skóry, w tym na skórze brązowej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, pacjenci potrzebują do sześciu zabiegów laserowych. Częstsze sesje spowodują zauważalną redukcję włosów.

Lasery Nd:YAG o długiej pulsacji 1064-nm mogą redukować włosy na ciemnej skórze. Lasery Nd-YAG o długiej pulsacji 1064-nm mogą leczyć ciemne odcienie skóry i powodują niewiele niekorzystnych następstw po zabiegu. W jednym z badań wykazano, że pacjenci o skórze z mniejszą pigmentacją wykazali większą odpowiedź kliniczną niż pacjenci o ciemniejszej skórze.

Do wykonania zabiegu używany jest laser Nd-YAG klasy medycznej. Ten rodzaj lasera jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i nadaje się do większości rodzajów włosów. Ponieważ długość fali jest specyficzna, efekty uboczne są minimalne i krótkotrwałe. Pacjenci powinni dokładnie przestrzegać instrukcji po zabiegu, aby zapobiec znaczącym efektom ubocznym. Laser może powodować łagodne podrażnienie. W przypadku wystąpienia łagodnego podrażnienia można zastosować okłady z lodu.

Dioda

Laser diodowy do depilacji to niechirurgiczny zabieg usuwania włosów. Może być stosowany do usuwania włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, i jest skuteczny na wszystkich kolorach skóry. W przeciwieństwie do innych rodzajów lasera, laser diodowy wnika głębiej w skórę i może leczyć ciemne, grube i cienkie włosy.

Jest to jedyny laser na rynku, który zapewnia szeroką długość fali i jest wystarczająco delikatny do depilacji. Nie wymaga również dejonizatora ani filtrów, które są niezbędne w przypadku innych typów laserów. Laser diodowy ze sprzężeniem światłowodowym ma większą objętość, aby uniknąć uszkodzeń termicznych i zapewnia stałe, równomierne światło.

Laser diodowy wykorzystuje światło laserowe o niższej energii, aby namierzyć melaninę w obszarze mieszków włosowych. Dzięki temu laser może precyzyjnie namierzać i niszczyć pojedyncze włosy. Oznacza to, że jedna sesja depilacji laserem diodowym może skutecznie leczyć pacjenta w całym cyklu wzrostu włosów. W przeciwieństwie do innych metod usuwania włosów, usuwanie włosów laserem diodowym jest trwałe. Tylko bardzo rzadko można ją odwrócić.

Depilacja laserem diodowym jest bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania niechcianych włosów bez powodowania bólu lub dyskomfortu. Jest to skuteczny zabieg dla wszystkich rodzajów skóry i jest na tyle delikatny, że można go wykonać u każdego. Jest również skuteczny dla skóry wrażliwej i może być powtarzany kilka razy. Jeśli masz wrażliwą skórę, ten zabieg laserowy nie spowoduje żadnych skutków ubocznych ani dyskomfortu.

Aleksandryt

Depilacja laserowa Aleksandryt to szybka i bezbolesna metoda usuwania niechcianych włosów z ciała. Laser dostarczany jest poprzez system światłowodowy. Jest przydatny do usuwania włosów w różnych częściach ciała, usuwania tatuaży oraz odmładzania tkanek. W przypadku usuwania tatuażu często jest preferowany nad laserem rubinowym, ponieważ laser aleksandrytowy jest mniej narażony na uszkodzenie ściany moczowodu. Ponadto, lasery aleksandrytowe nie topią drutów ani skóry.

Laser aleksandrytowy jest szczególnie skuteczny u pacjentów o jasnej skórze ze względu na specjalną długość fali. Przenika ona przez skórę, a następnie wychwytuje melaninę wewnątrz mieszka włosowego. Krótkie podgrzanie komórek pigmentowych powoduje rozwinięcie mocy lasera. Powstały rozpad melaniny stymuluje odpowiedź zapalną i aktywuje własne fagocyty organizmu. Makrofagi eliminują następnie zdenaturowane mieszki włosowe.

Laser aleksandrytowy nie nadaje się do stosowania na mocno opalonej skórze. Laser może uszkodzić górne warstwy skóry. Może również powodować długotrwałe zmiany pigmentowe z powodu absorpcji melaniny. Skóra opalona produktami do opalania powinna być umyta przed zabiegiem.

Depilacja laserem aleksandrytowym ma wiele zalet w stosunku do innych form leczenia zatoki pilonidalnej. Metoda ta jest opłacalna i zapewnia trwałe rezultaty. Zabieg jest również dobrym sposobem na zapobieganie nawrotom choroby zatoki pilonidalnej.

Technika ta jest odpowiednia dla osób o ciemniejszej skórze. Ma wysokie wyniki, zwłaszcza w porównaniu z laserem diodowym. Zabieg wymaga czterech sesji dla uzyskania 90% redukcji włosów. Dokładna edukacja pacjenta jest niezbędna, aby zapewnić przestrzeganie zasad przez pacjenta. Najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić, który laser działa najlepiej dla konkretnego stanu.

Laser by Monica

Laser by Monica to studio estetyczne, które specjalizuje się w kosmetycznych zabiegach laserowych na Manhattanie i Murray Hill, NY. Studio oferuje wysokiej jakości usługi estetyczne, takie jak usuwanie pajączków, usuwanie pigmentu, napinanie skóry, twarz i inne. Firma obsłużyła ponad 70 000 klientów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym studiu.

Laser by Monica świadczy wysokiej jakości usługi estetyczne na Manhattanie, Murray Hill i w pozostałych częściach NYC. Studio specjalizuje się w napinaniu skóry, usuwaniu blizn potrądzikowych i usuwaniu pigmentu. Oferuje także zabiegi na twarz i obsłużyło ponad 70 000 zadowolonych klientów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ich usługach estetycznych i jak mogą pomóc Ci wyglądać i czuć się najlepiej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *