Jak zapobiegać MASKNE – nowej chorobie skóry w czasach pandemii

Jak zapobiegać MASKNE – nowej chorobie skóry w czasach pandemii

W służbie zdrowia wielu pracowników nosi maski oddechowe, które mogą powodować pękanie i krwawienie skóry. Podczas gdy krostki mogą być mało znaczące, wybuch może mieć poważne konsekwencje. Stan ten znany jest jako “maskne” i jest spowodowany mechanicznym tarciem tkaniny o skórę. Znane jest z tego, że dotyka postaci sportowe i pracowników służby zdrowia.

Maskne

Podejmowanie środków ostrożności w celu zapobiegania maskne może zrobić dużą różnicę w zapobieganiu problemowi skórnemu i zarządzaniu objawami. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest noszenie maski na twarz. Jest to również dobry pomysł, aby kontynuować swoją regularną rutynę pielęgnacji skóry. Myjąc twarz, używaj letniej wody i osuszaj ją czystym ręcznikiem, aby zminimalizować wszelkie podrażnienia lub tarcie.

Maskane to nowa choroba skóry, która ostatnio zyskała powszechne uznanie. Jest to wynik nadmiernego używania maseczek do twarzy. Długotrwałe stosowanie maseczek może powodować pękanie i krwawienie skóry, co może prowadzić do pojawienia się skaz. Może również powodować wypryski, suche plamy oraz uczucie kłucia lub pieczenia.

Na szczęście wielu z tych objawów można zapobiec. Oprócz stosowania masek na twarz, aby uniknąć ryzyka maski, ludzie powinni często myć ręce. Zapobiegnie to zakażeniu skóry wirusem COVID-19. Ponadto, noszenie masek na twarz może powodować podrażnienia skóry, takie jak zaskórniki, zaskórniki, pryszcze, a nawet choroby skóry, takie jak egzema i trądzik.

Aby uzyskać najlepszą profilaktykę maseczek, należy używać czystych i łagodnych środków oczyszczających. Unikaj używania mydeł i kosmetyków, które zawierają alkohol lub substancje zapachowe. Zawsze upewnij się, że przed nałożeniem maski na twarz dokładnie umyjesz ręce i całkowicie je osuszysz. Powinnaś też co kilka dni zmieniać poszewkę na poduszkę, a raz na jakiś czas czyścić pędzle i gąbki do makijażu.

Właściwe czyszczenie masek

Utrzymanie masek twarzowych w czystości i dezynfekcji jest niezbędne do zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób. Maski powinny być myte po każdym użyciu i nigdy nie powinny dotykać twarzy ani uszu. Dobrze jest również usunąć wszelkie opaski lub pętle na uszach przed myciem.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, niezbędne jest właściwe czyszczenie masek. Według Centers for Disease Control, kropelki mogą przenosić wirusa z jednej osoby na drugą. Wirus może również rozprzestrzeniać się przez powierzchnie. Jeśli nie umyjesz prawidłowo maski, wirus będzie przechodził przez powietrze do pobliskich osób. Oprócz umycia maski, należy również zdezynfekować inne powierzchnie, na których maska mogła być używana.

Oprócz regularnego mycia masek, powinieneś również nosić maskę na twarz. Jeśli zamierzasz pracować lub bawić się w miejscu publicznym, upewnij się, że nosisz maskę, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Nie powinieneś jednak nosić jej zbyt długo. Może to spowodować podrażnienie skóry, a nawet wysypkę. Ponadto należy unikać dotykania ust, dopóki ręce nie zostaną zdezynfekowane. Jeśli podejrzewasz, że masz COVID, zgłoś się do dermatologa.

Gdy jesteś gotowy do założenia maski, powinieneś ją dokładnie umyć, używając bezzapachowego detergentu. Ważne jest również, aby po umyciu sprawdzić jej kształt. Jeśli nie jest dobrze dopasowana, to znaczy, że mniej chroni. Jeśli zamierzasz nosić maskę w miejscach publicznych, musisz również praktykować dobrą higienę rąk.

Unikanie żywności o wysokiej zawartości glikemii

Aby uniknąć nowej choroby skóry, która ogarnia cały świat, ważne jest, aby zrozumieć indeks glikemiczny żywności. Indeks ten pokazuje, które produkty podnoszą poziom glukozy we krwi, a które nie. Pokarmy o wysokim IG to pokarmy, które nie są dobre dla Twojego zdrowia. Na przykład, arbuz ma wartość IG równą 80, co czyni go pokarmem wysokoglikemicznym. Dzieje się tak dlatego, że arbuz zawiera bardzo mało strawnych węglowodanów w typowej porcji, więc wymaga dużej porcji, aby podnieść poziom glukozy we krwi.

Indeks glikemiczny to system rankingowy opracowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, oparty na wpływie zawartości węglowodanów w żywności na poziom cukru we krwi. Pokarmy o niskim IG uwalniają cukier powoli, podczas gdy pokarmy o wysokim IG powodują duży skok poziomu insuliny. Pokarmy o niskim IG to większość owoców i warzyw, pełne ziarna i niskotłuszczowy nabiał. Niektóre pokarmy o umiarkowanym IG to białe i słodkie ziemniaki, biały ryż, kukurydza i kuskus.

Unikanie nabiału

Kilka osób kwestionuje bezpieczeństwo produktów mlecznych w dzisiejszych czasach. Wielu twierdzi, że może on przyczynić się do reakcji alergicznych, a nawet powodować podrażnienia skóry. Ale niektórzy eksperci twierdzą, że nowa choroba skóry może być łatwo uniknięta przez unikanie produktów mlecznych. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest śledzenie spożycia żywności. To może pomóc ci dowiedzieć się, które pokarmy powodują twoje wyłomy. Możesz również spróbować wyeliminować gluten ze swojej diety.

Swędzące wysypki

Nowa choroba skóry, która przetacza się przez świat, nazywa się MASKNE i stała się rosnącym problemem zdrowia publicznego. Jest to wynik stosowania maseczek na twarz, które powodują wyrywanie się skóry. Słowo maskne pochodzi od skurczu trądziku związanego z maską, czyli rodzaju trądziku mechanicznego. Schorzenie to pojawia się, gdy twarz jest nagrzana od długotrwałego stosowania masek do twarzy, co zmienia mikrobiotę skóry i produkcję sebum. Schorzenie to coraz częściej staje się aktualnym tematem konsultacji dermatologicznych, a nawet zyskało popularność w mediach społecznościowych.

Stosowanie masek na twarz może sprawić, że skóra stanie się sucha i bardziej wrażliwa, co pozwoli chorobie wniknąć głębiej w skórę. Oznacza to, że kluczowe jest oczyszczenie twarzy przed zastosowaniem maseczek do twarzy. Ponadto, istotne jest, aby uniknąć noszenia makijażu pod maską, ponieważ może to zatykać pory i powodować wypryski. Dodatkowo ważne jest, aby wybrać delikatny środek oczyszczający dla skóry, który nie zawiera substancji zapachowych ani pochodnych roślin lub kwiatów.

Stosując maseczki na twarz, należy upewnić się, że są one odpowiednio dopasowane i wygodne. Jeśli użyjesz źle dopasowanej maski, nie będzie Cię ona odpowiednio chronić i może nasilić objawy MASKNE. Należy również unikać stosowania masek, które mają ostre substancje chemiczne i mogą powodować reakcje alergiczne. Po zastosowaniu maseczki należy dwa razy dziennie umyć twarz delikatnym środkiem oczyszczającym.

Maski mogą również zaostrzyć stan skóry znany jako acne mechanica. Jest to choroba zapalna, która dotyka pracowników służby zdrowia, sportowców i inne osoby spędzające długie godziny w maskach. Wpływa ona na skórę poprzez podrażnienie maleńkich mieszków włosowych w twarzy. Stan zapalny, który wynika z tych podrażnionych mieszków włosowych, prowadzi do powstawania wyprysków trądzikowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *