Konturowanie i kształtowanie ust o różnych kształtach

Konturowanie i kształtowanie ust o różnych kształtach

Istnieje wiele metod konturowania i kształtowania ust o różnych kształtach. Należy do nich użycie konturówki, która wydłuży usta. Musisz jednak uważać, aby nie przesadzić i nie odrysować zbyt daleko od naturalnej linii ust. Jak zawsze, pracuj z tym, co masz.

Usta w kształcie serca

Usta w kształcie serca charakteryzują się wyraźnym łukiem kupidyna na górnej wardze i ostro zarysowaną dolną wargą. Aby podkreślić ten kształt, użyj konturówki i rozświetlacza. Możesz również użyć szminki w delikatnym kolorze na łuku kupidyna, aby stworzyć miękkie usta w kształcie serca. Te same sztuczki, które sprawdzają się w przypadku ust w kształcie łuku, działają również w przypadku ust w kształcie serca.

Usta w kształcie serca mogą być subtelne lub dramatyczne, w zależności od nastroju. Jeżeli chcesz uzyskać zabawny wygląd, spróbuj nałożyć na usta dwa odcienie różu. Najpierw narysuj na ustach kształt serca jaśniejszym kolorem, a następnie użyj ciemniejszego koloru po zewnętrznej stronie. Jeśli chcesz, aby kształt był nieco bardziej subtelny, użyj dwóch różnych szminek w kontrastującym odcieniu. Możesz też pokusić się o gotycki look, przypominający Królową Kier z Alicji w Krainie Czarów. Michelle O zdecydowała się na odważną czarną szminkę na delikatnym lawendowym sercu. Mroczny makijaż może być również zabawny, zwłaszcza jeśli organizujesz festyn antywalentynkowy.

Główną różnicą między ustami w kształcie serca i okrągłymi jest to, że te pierwsze mają nieco ostrzejszy czubek. Usta w kształcie serca często charakteryzują się łukiem kupidyna w kształcie litery V, ale może się to różnić w zależności od osoby. Podkreślenie kształtu serca rozświetlaczem lub jasną konturówką do ust zwróci uwagę na serce, natomiast użycie konturówki do ust może złagodzić ostre krawędzie.

Konturowanie i kształtowanie ust w kształcie serca może również podkreślić twarz. Powinny być one miękkie i gładkie, a także uzupełniać owalne rysy twarzy. Dodanie konturówki lub koloru do ust również sprawi, że usta będą wydawać się większe. Należy jednak pamiętać, aby makijaż nie wyglądał zbyt ciężko, ponieważ nie będzie pasował do twarzy w kształcie serca.

W badaniu przeprowadzonym na 1000 osobach stwierdzono, że idealny kształt ust jest symetryczny, z wyraźnym łukiem kupidyna, a 60 procent badanych preferuje pełniejsze usta z wyraźnym guzikiem kupidyna. Jednak sercowaty kształt ust może być zniwelowany przez cięższą dolną wargę. Niektóre kobiety, które mają cięższą dolną wargę, rekompensują to matową czerwoną szminką.

Kiełbaskowate usta

Kiełbaskowate usta mogą być spowodowane brakiem odpowiedniego konturu i kształtu ust. Naturalny kształt ust jest zniekształcony i brakuje mu proporcji oraz poszanowania dla czerwonej granicy warg. Aby to skorygować, można poddać się zabiegowi kosmetycznemu polegającemu na wypełnieniu objętości wargi. Zabieg ten może być jednak ryzykowny. Możesz skończyć z nierównymi wynikami, nawet przy użyciu odpowiedniego wypełniacza. Zabieg ten najlepiej jest wykonać u profesjonalisty.

Dokładna ilość wypełniacza w ustach jest ważna w określeniu ostatecznego wyniku. Mała ilość wypełniacza sprawi, że usta będą nieokreślone i pozbawione objętości, natomiast zbyt duża ilość sprawi, że będą wydawały się zbyt duże. Aby uniknąć tych potencjalnych komplikacji, praktykująca klinika estetyczna najpierw oceni rozmiar i kształt Twoich ust. Następnie, zastosują wypełniacz w zanikającej granicy vermillionu, aby dodać objętości Twoim ustom.

Liposukcja może zwiększyć objętość ust, ale większość pacjentów woli wybrać naturalnie wyglądające pełne usta. Stosowanie wypełniaczy do ust w celu dodania im objętości i kształtu jest popularnym zabiegiem kosmetycznym. Jeśli zostanie on wykonany prawidłowo, pozwoli uzyskać naturalnie wyglądającą pełną wargę o wyraźnych granicach. Może on również przywrócić wygląd “pouty”. Jeśli jednak zostanie wykonany nieprawidłowo, może dać efekt kiełbaski na ustach.

Usta z półki

Usta mają różne kształty i rozmiary, a każdy z nas różni się od drugiego. Choć możesz utożsamiać się z jednym lub dwoma, możesz eksperymentować i odkrywać swój unikalny kształt i styl za pomocą produktów i technik do ust. Pamiętaj, że podkreślenie swojego naturalnego kształtu to coś innego niż wyrzeźbienie zupełnie nowego!

Jeśli masz usta o okrągłym kształcie, powinnaś skupić się na podkreśleniu środka łuku kupidyna. Dzięki temu wyciszysz wszelkie niepochlebne obszary na wardze. Następnie, możesz złagodzić kształt litery V za pomocą koloru ust. Jeśli masz usta w kształcie serca, możesz zastosować te same wskazówki dotyczące ust, aby uzyskać delikatniejszy wygląd.

Usta w kształcie litery V

W erze cyfrowej, często nazywanej erą “selfie”, ludzie coraz częściej szukają możliwości poprawy swojego wyglądu bez poddawania się rozległym zabiegom chirurgicznym lub drastycznym zmianom. Dostrojenie rysów twarzy jest jednym z najczęstszych sposobów poprawy wyglądu twarzy. Celem tego dostrojenia jest odtworzenie estetyki trójkąta młodości.

Na szczęście konturowanie i kształtowanie ust w kształcie litery V to dość prosty proces. Należy pamiętać, że usta każdego człowieka są inne. Oznacza to, że niektórzy ludzie mają usta w kształcie litery V, podczas gdy inni mają usta w kształcie litery “U”. W związku z tym ważne jest, aby dowiedzieć się, który kształt masz i użyć odpowiednich produktów i technik, aby nadać ustom idealny kształt.

Aby stworzyć usta w kształcie litery V, najpierw określ, które cechy twarzy są zniekształcone. Jeśli Twoje usta są cienkie lub duże, rozważ użycie konturówki, aby sprawić, że usta będą wydawały się pełniejsze. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić i nie narysować jej zbyt daleko od naturalnej linii ust.

Konturowanie i kształtowanie ust w kształcie litery V to świetny sposób na uzyskanie bardziej puszystej buzi. Użycie błyszczyka na środku ust może nadać im efekt poduszeczki. Podkreślenie środka ust za pomocą rozświetlacza lub konturówki może również wzmocnić kształt litery V.

Jeśli Twoje usta są wywinięte, możesz spróbować techniki rosyjskiej. Polega ona na podniesieniu różu górnej wargi i obniżeniu dolnej, tworząc głębszy łuk w kształcie litery V w kierunku podbródka. Ponadto technika ta pomaga utrzymać płaskie usta z boków, nadając im wygląd “lalki Bratz”.

Twarz w kształcie litery V można osiągnąć z pomocą różnych ćwiczeń twarzy. Te ćwiczenia twarzy pomogą ujędrnić skórę twarzy. Możesz na przykład spróbować pochylić podbródek do góry i zacisnąć usta na pięć sekund. Jeśli nie masz czasu lub cierpliwości, aby wykonać to ćwiczenie samodzielnie, możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalisty.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze zabiegu kosmetycznego jest philtrum, czyli pionowa przestrzeń pomiędzy dolną a górną wargą. Filtrum może być płaskie i wąskie lub może być wyraziste. Twój chirurg sprawi, że będzie ona wyglądać lepiej i poprawi wygląd Twoich ust.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *