Zabiegi na opadające powieki – które są najskuteczniejsze?

Zabiegi na opadające powieki – które są najskuteczniejsze?

Istnieją różne procedury chirurgiczne, aby naprawić opadające powieki. Niektóre z tych procedur obejmują procedurę Fasanella-Servat, UPNEEQ i Blepharoplastyka. Ale zanim zdecydujesz się poddać jakiejkolwiek operacji, rozważ kilka naturalnych środków do leczenia opadających powiek.

UPNEEQ

Opadające powieki mogą być kłopotliwe i pogarszać wzrok. Mogą być spowodowane przez wiek i słabe mięśnie. Lekarz może leczyć ten stan za pomocą operacji podniesienia powiek lub nieinwazyjnego zabiegu laserowego, takiego jak UPNEEQ.

Opadające powieki są spowodowane przez słaby mięsień levator, który znajduje się na bocznej stronie oka. Mięsień ten osłabia się z powodu nadmiernego użytkowania i w końcu zanika. Powoduje to, że górna powieka opada i nie wraca do swojej pierwotnej pozycji. Stan ten nazywany jest blepharoptosis. Upneeq pomaga skorygować ten stan poprzez podniesienie mięśnia dźwigacza i podniesienie górnej powieki. Zabieg może dać poprawę położenia powieki o jeden do trzech milimetrów.

Opadające powieki mogą wpływać na widzenie danej osoby, wpływając na jakość jej życia i ogólny stan zdrowia. Wielu dorosłych doświadcza opadających powiek w pewnym momencie swojego życia. Stan ten wpływa na ich wizję i może skutkować leniwym okiem. Stan ten może trwale pogorszyć jakość życia. Z tego powodu opracowano lek UPNEEQ, aby rozwiązać ten problem.

UPNEEQ jest kroplą do oczu na receptę, która została opracowana dla pacjentów z nabytą ptozą. Leczenie to jest zatwierdzone przez FDA i występuje w fiolkach z pojedynczą dawką. Upneeq może również pomóc pacjentom z zaczerwienieniem oczu i drobnymi podrażnieniami oczu. Leczenie może również poprawić zakres widzenia i zmniejszyć opadanie powiek.

Upneeq zawiera związek o nazwie oksymetazolina, który stymuluje receptory w mięśniach powiek. Ten związek chemiczny działa poprzez zwężenie naczyń krwionośnych w oku i podniesienie mięśni powiek o jeden milimetr. Jednak nie jest on odpowiedni dla osób, które są podatne na bóle głowy i problemy z sercem. Ponadto lek ten może powodować inne poważne skutki uboczne, takie jak szybkie bicie serca i zawroty głowy.

Upneeq jest jedyną zatwierdzoną przez FDA kroplą do oczu, która podnosi opadające powieki. Jest to bezpieczne, tymczasowe leczenie, w przeciwieństwie do innych procedur chirurgicznych. Jest produkowany i dystrybuowany przez firmę RVL Pharmaceuticals, Inc.

Zabieg Fasanella-Servat

Zabieg Fasanella-Servat jest bezpieczną i skuteczną metodą korekcji opadających powiek. Polega na zastosowaniu dwóch hemostatów o cienkim łuku do zaciśnięcia górnej granicy stępu, dolnej części mięśnia Mullera oraz spojówki. Punkty zacisków powinny spotkać się na pożądanej wysokości łuku powiekowego. Następnie zakładany jest szew trakcyjny w sposób blokujący-biegnący.

Technika ta jest stosowana do korekcji umiarkowanej do ciężkiej blepharoptozy. W poniższym przypadku pacjentka z ciężką blepharoptozą została poddana chirurgicznej korekcji powieki górnej. Prawa powieka była również dotknięta tym problemem, podczas gdy lewa miała umiarkowaną blepharoptozę. U pacjentki po lewej stronie wykonano zabieg Fasanella-Servat z zamiarem przywrócenia powieki górnej do normalnej pozycji.

Zabieg Fasanella-Servat stał się standardem w leczeniu ptozy powieki górnej. Chirurg przeprowadza zabieg od wewnątrz powieki górnej. Następnie usuwa część spojówki oraz mięsień Mullera, który kontroluje niewielkie otwarcie powieki. Zabieg ten jest stosunkowo szybki i bezpieczny, a także skuteczny w korygowaniu ptozy powiek górnych.

Procedura Fasanella-Servat okazała się bezpieczna i skuteczna dla wielu pacjentów. Rezultaty zabiegu mogą być widoczne już po jednym dniu. Po zabiegu pacjenci są zobowiązani do noszenia zimnych kompresów przez pierwsze pięć dni, a następnie do stosowania ciepłych kompresów przez kolejne pięć dni. Pacjenci, którzy stosują się do tych instrukcji, zwykle doświadczają mniejszego dyskomfortu i krótszego czasu rekonwalescencji. Lekarz może również przepisać leki w celu zmniejszenia bólu i siniaków. Suplementy ziołowe, takie jak Arnica Montana mogą być również przepisane, aby pomóc w procesie odzyskiwania.

Istnieje kilka odmian procedury Fasanella-Servat. Modyfikacje te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i poprawę możliwości podniesienia powieki. Resekcja mięśniowo-spojówkowa Puttermana-Mullera jest wariantem podobnym do procedury Fasanella-Servata, ale oszczędza stęp.

Stosowanie herbaty w leczeniu opadających powiek

Stosowanie herbaty w leczeniu opadających powiek jest łatwym i skutecznym naturalnym środkiem. Możesz wypić herbatę lub zastosować ją za pomocą Q-tip. Herbata nie zapewni długoterminowego rozwiązania, ale tymczasowo naprawi problem. Jeśli nie chcesz używać herbaty bezpośrednio na powiekach, możesz zamiast tego umieścić na nich świeże białko jajka.

Innym prostym remedium herbacianym na opadające powieki jest herbata rumiankowa. Torebkę z herbatą można umieścić na powiekach na okres do 20 minut. Możesz również użyć zielonej herbaty, która zawiera przeciwutleniacze i właściwości przeciwzapalne. Pomaga również poprawić elastyczność skóry.

Używanie białek jaj do leczenia opadających powiek jest również doskonałym naturalnym środkiem do napinania skóry wokół oczu. Białka jaj zawierają biotynę i kolagen, dwa związki niezbędne dla elastyczności skóry. Regularne nakładanie białek jaj na powieki napnie skórę i zwiększy jej elastyczność.

Inną częstą przyczyną opadających powiek jest zaburzenie stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ). Zaburzenie to wpływa na mięśnie w szczęce oraz na obszar wokół oka. Należy pamiętać, że opadająca powieka może utrudniać zdolność oka do skupienia się, co może prowadzić do problemów z widzeniem. Jeśli martwisz się o swoje powieki, skonsultuj się z lekarzem na temat możliwych opcji leczenia.

Stosowanie plasterków ogórka w celu zmniejszenia wyglądu obwisłych powiek to kolejny skuteczny sposób na leczenie opadającej skóry powiek. Ogórki zawierają potas, który pomaga odżywiać skórę wokół oczu. Również winogrona zawierają resweratrol, który pomaga leczyć opadającą skórę powiek.

Stosowanie oliwy z oliwek w leczeniu opadającej skóry powiek to kolejna metoda rewitalizacji powiek. Oliwa z oliwek jest bogata w antyoksydanty i może być stosowana do masażu powiek. Oliwa z oliwek może być również podgrzewana do letniej temperatury, a następnie nakładana na powieki. Oliwa z oliwek może pomóc przywrócić elastyczność skóry i pomóc utrzymać jej nawilżenie.

Jedzenie winogron zawiera resweratrol, silny przeciwutleniacz, który spowalnia proces starzenia. Regularne jedzenie winogron pomoże zminimalizować opadające powieki i zapobiec drobnym liniom. Ponadto, sok z winogron może być stosowany na skórę, aby uzyskać efekt kojący i nawilżający. Stosowanie herbaty rumiankowej na powiekach może również pomóc zmniejszyć opuchliznę i zmniejszyć wygląd obwisłych powiek.

Blepharoplastyka

Opadające powieki mogą wyglądać nieatrakcyjnie, ale blepharoplastyka może przywrócić młodzieńczy wygląd. Zabieg jest prosty i zapewnia długotrwałe rezultaty. Rios Center for Plastic Surgery w Edinburgu, TX, oferuje ten zabieg pacjentom, którzy potrzebują świeżego spojrzenia.

Opadające powieki mogą być spowodowane różnymi przyczynami i należy porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób na rozwiązanie Twojej unikalnej sytuacji. Operacja może również poprawić Twój wzrok. Drooping powieki mogą utrudniać widzenie w górę. Ludzie z normalnym wzrokiem, którzy nie są dotknięte przez jakiekolwiek inne schorzenia są kandydatami do tej procedury. Należy upewnić się, że konsultujesz się z doświadczonym chirurgiem.

Po zabiegu może wystąpić przejściowy ból. Obszar wokół oka może być opuchnięty lub obolały przez kilka pierwszych dni po zabiegu. W tym czasie ważne jest, aby odpocząć. Przez kilka tygodni należy unikać forsownej aktywności, schylania się lub podnoszenia. Pomoże to zmniejszyć ewentualny ból i dyskomfort, którego możesz doświadczyć.

Opadające powieki mogą być spowodowane osłabieniem mięśni górnej powieki. Może to przesłonić widzenie peryferyjne, a nawet spowodować uporczywe bóle brwi. W takich przypadkach blefaroplastyka powiek górnych może być połączona z naprawą ptosis. W wielu przypadkach obie procedury są pokrywane przez ubezpieczenie.

Blepharoplastyka jest zabiegiem kosmetycznym wykonywanym w celu usunięcia nadmiaru tkanki z powiek. Procedura ta może również poprawić wygląd pustych powiek i worków pod oczami. Operacja może poprawić wzrok pacjenta i zmniejszyć zmęczenie. Po zabiegu większość pacjentów może wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu jednego tygodnia, choć należy unikać forsownych ćwiczeń przez miesiąc.

Blepharoplastyka jest częstym zabiegiem, który wymaga znieczulenia miejscowego i sedacji. Procedura trwa zazwyczaj około 30 minut zarówno dla górnej jak i dolnej powieki. Pacjenci mogą odczuwać obrzęk, zasinienie i pewne odrętwienie przez pierwszy tydzień lub tak po zabiegu. Jednak blefaroplastyka nie leczy opadających powiek, dlatego ważne jest, aby poddawać się regularnym badaniom kontrolnym w celu zapewnienia pomyślnego wyniku.

Wypełniacze iniekcyjne to kolejna opcja dla pacjentów, którzy chcą leczyć opadające powieki. Wypełniacze te, takie jak Restylane, mogą pomóc poprawić wygląd skóry i skorygować utratę objętości. Mogą one również przywrócić objętość dolnej powieki i podnieść obwisłe brwi. Chociaż są one tymczasowe, oferują znaczące rezultaty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *